حمل و جابجايی بيمار توسط آمبولانس خصوصی و دولتی

حمل بیمار,آمبولانس بیماربر,بیماربر,جابجایی بیمار,آمبولانس برای جابجایی بیمار,ویژگی های آمبولانس بیماربر,انواع آمبولانس,شماره آمبولانس بیماربر,آمبولانس خصوصی

حمل و جابجايی بيمار توسط آمبولانس خصوصی و دولتی

در یک دسته بندی کلی می توان انواع آمبولانس های موجود در سطح شهر را به دو دسته

- آمبولانس های بیمار بر

- آمبولانس های مخصوص حمل جسد

تقسیم نمود.


آمبولانس بیمار بر

این دسته از آمبولانس ها وظیفه اصلی آنها جابجایی بیمار است و نقش مهم و حیاتی در زندگی روزمره ما ایفا می کنند. تفاوت عمده ی این آمبولانس ها با آمبولانس های مخصوص حمل جسد در تجهیزات داخل آمبولانس می باشد که با توجه به تیپ آن(A,B,C) باید مجهز به دستگاه های ICU,CCU,NICU و همچنین تمامی داروها و نیاز های احیایی یک بیمار جهت جابجایی باشند.

نکته مهم در این آمبولانس ها آن است که حق هیچ گونه جابجایی جسد را نداشته و در صورت مشاهدده توسط ارگان های مربوطه به شدت مورد بازخواست قرارخواهند گرفت و مجوز فعالیت آن ها نیز باطل می گردد. آمبولانس های بیمار بر خود به دو دسته آمبولانس های دولتی و آمبولانس های خصوصی تقسیم می شوند.


آمبولانس های دولتی

این دسته از آمبولانس ها به سه دسته آمبولانس های مراکز دولتی و نظامی، اورژانس و آمبولانس های مستقر در مراکز درمانی تقسیم می گردد که هر کدام وظیفه خاص خود را بر عهده دارد و تحت نظر دولت و یا بخش نظامی به فعالیت خود ادامه مشغولند.


آمبولانس های نظامی

این گونه از آمبولانس ها وظیفه جابجایی بیمار از مراکز نظامی به بیمارستان ها سطح شهر را بر عهده دارند. و هیچ گونه وظیفه ای مبنی بر جابجایی بیماران اورژانسی از سطح شهر را بر عهده ندارند.


اورژانس 115

این گونه از آمبولانس ها که بسیاری از شهروندان نیز با آن آشنا می باشند(همان 115) تنها وظیفه ی جابجایی مصدومین تصادفات، بیماران اورژانسی جهت رساندن به بخش اورژانس بیمارستان های دولتی بر عهده دارند. و هیچ گونه ای وظیفه ای جهت انتقال بیمار از بیمارستان به منزل و یا انتقال به مراکز خصوصی را برعهده ندارند.


آمبولانس های خصوصی

این گونه از آمبولانس ها در مراکزی با مدیریت بخش خصوصی و تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان به فعالیت می پردازند.به علت شباهت زیاد این دسته ازآمبولانس ها با آمبولانس های 115 بسیاری از شهروندان به علت نبود آگاهی هنگام درخواست این دوسته آمبولانس را جابجا می گیرند. آمبولانس های خصوصی دارای تبلیغ مراکز خود و نام مرکز و شماره بر روی شیشه های آمبولانس می باشد.وظیفه ی اصلی این دسته از آمبولانس ها به شرح زیر است:


- جابجایی بیماران از بیمارستان ها به منزل
جابجایی بیماران از منزل به مراکز خصوصی و دولتی
- جابجایی و انتقال بیمار ما بین بیمارستان ها
انتقال و جابجایی بیمار در تمامی نقاط کشور
- حضور در پروژه های اجرایی به صورت قرارداد
- حضور در مسابقات ورزشی به صورت قرارداد


نکته قابل توجه برای این دسته از آمبولانس ها این است که هیچ گونه وظیفه ای مبنی بر جابجایی مصدومین تصادفات و یا بیماران اورژانسی را ندارند. بنابراین باید توجه کرد در صورت بروز حادثه با شماره 115 تماس گرفته و درخواست جابجایی را از این دسته از آمبولانس ها را نداشته باشیم.


آمبولانس های مخصوص حمل جسد

این آمبولانس ها فقط مخصوص جابجایی جسد بوده و حق هیچ گونه فعالیتی مبنی بر جابجایی بیمار را ندارند. علاوه بر این این گونه آمبولانس ها فاقد تجهزات می باشد. فعالیت این دسته از آمبولانس ها در دو بخش متعلق به آرامستان ها و بخش خصوصی می باشد. نکته قابل توجه این است که نباید این گونه آمبولانس ها را با آمبولانس های خصوصی جابجایی اشتباه گرفت.

 

آمبولانس خصوصی بهبود مفتخر است با سابقه 30 ساله در امر خدمت رسانی به مردم فعالیت نموده و تنها هدف آن زفاه حال بیماران عزیز می باشد. این مرکز مجهز به آمبولانس های تیپ A و B و همچنین کادر مجرب و باسابقه می باشد. جهت ارائه خدمات از مرکز برای حمل و انتقال بیمار می توانید با شماره 09132664399 تماس نموده و از خدمات آن بهره مند گردید.

خدمات آمبولانس خصوصی بهبود را مشاهده کنید.

درباره نویسنده

روابط عمومی آمبولانس خصوصی بهبود

محمد محمدی